Brugpensioen voorzitter ACV

Pers / media: !!Public Engagement Activities

Description

Interview Radio 1 (De wereld vandaag)

Periode2 mrt. 2023

Mediabijdrages

1

Mediabijdrages

  • TitelBrugpensioen Marc Leemans: "In onderling overleg kan men geen aanspraak maken op SWT"
    Mate van erkenningNational
    Media naam/outletRadio 1 - De wereld vandaag
    MediatypeRadio
    Duur / lengte / grootte7min
    Land/RegioBelgium
    Release datum2/03/23
    BeschrijvingEr is veel heisa rond de aankondiging van Marc Leemans, die gaat stoppen als voorzitter van de christelijke vakbond ACV. Leemans is net 62 jaar geworden. Hij had zelf aangegeven te willen stoppen, maar het ACV zal hem ontslaan, zo kan hij genieten van de SWT-regeling (het vroegere brugpensioen). Dat leidt tot een storm van kritiek, omdat dat niet is waar het systeem bedoeld voor zou zijn.


    "Deze regeling is bedoeld voor oudere werknemers. Hierbij valt men terug op een werkeloosheidsuitkering die wordt aangevuld door een bedrijfstoeslag", zegt professor Arbeidsrecht Eveline Timbermont van VUB.
    Producent / auteurDe wereld vandaag
    URLhttps://radio1.be/luister/select/de-wereld-vandaag/brugpensioen-marc-leemans-in-onderling-overleg-kan-men-geen-aanspraak-maken-op-swt
    PersonenEvelien Timbermont