Contra Isaac Newton. Britse (natuur)filosofische en poëtische kritiek op Newtons natuurfilosofie en natuurfilosofische methodes, 1672-ca. 1750

Projectdetails

!!Description

Isaac Newton (1642-1727) was wellicht één van de grootste westerse wetenschappers aller tijden. De verspreiding van zijn wetenschappelijke ideeën en methodes ging niet van de ene dag op de andere en zij werden slechts geleidelijk geaccepteerd. De verspreiding van Newtons ideeën en methodes was een zeer complex historisch fenomeen, omdat ze vaak bekritiseerd werden door zijn tijdsgenoten. Alhoewel onderzoekers het inzicht in dit fascinerend probleem aanzienlijk hebben verbeterd, hebben we momenteel geen systematische studie van de Britse kritiek die werd geuit op de ideeën en methodes van Newton. Het onderhavig onderzoeksvoorstel probeert deze situatie te wijzigen door een dergelijke studie uit te voeren. Er zullen twee contexten worden verkend. Ten eerste bestuderen de onderzoekers die aan dit voorstel zullen werken de (natuur)filosofische kritiek op Newtons ideeën en methodes van een aantal Britse denkers tussen 1672 en ca. 1750. Ten tweede analyseren de onderzoekers de kritiek op Newtons ideeën en methodes van een aantal Britse dichters tussen 1672 en ca. 1750.
AcroniemSRP100
StatusActief
Effectieve start/einddatum1/03/2428/02/29

Flemish discipline codes in use since 2023

  • History of ideas
  • Philosophy not elsewhere classified
  • History not elsewhere classified

Vingerafdruk

Verken de onderzoeksgebieden die bij dit project aan de orde zijn gekomen. Deze labels worden gegenereerd op basis van de onderliggende prijzen/beurzen. Samen vormen ze een unieke vingerafdruk.